gromathic s.r.o.
CZ

Hledejte na webu

Základní kontakty


+420 541 264 040
Firma je držitelem certifikátu ISO 9001 a CE
Okna a dveře pro útulný domov
Český výrobek
Zaručeně česká okna
ČSN EN 9001, 14001

Obecná doporučení stavebníkům pro přípravu domácností na výměnu oken

 1. Chod místností, ve kterých dojde ke stavebním pracím, bude na několik dnů výrazně narušen. Příprava - realizace prací - úklid a nové „zabydlení“.
 2. Jakýkoliv stavební zásah „za provozu“ je pro účastníky fyzicky a psychicky namáhavý. Obrňte se prosím trpělivostí, budete po skončení prací odměněni nebývalým nárůstem „bytové“ pohody.
 3. Řemeslníci se budou u vás hlásit ve sjednaných časech. Jsou-li práce sjednány na odpoledne, je možné, že přijdou i o chvíli dříve. Budete-li na tuto variantu připraveni, prospěje to hladkému chodu prací. Všechny závažné změny v termínech jsou řemeslníci povinni s vámi prohovořit v předstihu, abyste byli schopni na ně reagovat. Mají na vás kontakt, který jste nám poskytnuli.
 4. Buďte po dobu probíhajících prací k dispozici, je to v oboustranném zájmu.
 5. Uvědomte si, prosím, že výměna oken je „špinavá“ práce. Řemeslníci budou bourat, řezat, sekat, vrtat, přemísťovat materiál ven a zase zpět.
 6. Nenechávejte přípravu na poslední chvíli. Kvalitně a dostatečně přichystat běžný třípokojový byt obvykle trvá celý den. Domnívat se, že po příchodu montážní skupiny stihnete ještě cokoliv pozakrývat, bývá mylné.
 7. Odstraňte všechny drobné předměty, ze kterých je obtížné otřít prach, je-li to možné, odstraňte rostliny, které zbytečně při pracech trpí.
 8. Dobře zakryjte či odstraňte elektroniku a laboratorní přístroje.
 9. Vykliďte prostor alespoň 1,5-2m před jednotlivými okny, je-li to možné, odtáhněte skříňky a stolky tak, aby bylo možno se volně pohybovat při práci. Máte-li skříně velké (či složitě montované celé stěny) a pokud nezasahují do světlosti otvoru (nebo zasahují, ale jsou tak daleko od okna, že se za ně řemeslník vejde a i se otočí), stačí na nich dobře zabezpečit „ohroženou“ stranu například pevným kartónem a celou skříň poté přetáhnout ochrannou fólií proti prachu.
 10. Nemůžete-li svinout a odstranit koberec, zabalte pečlivě jeho hranu přiléhající ke stěně pod oknem velkým tuhým igelitem a igelit roztáhněte opět min. 1,5-2m od okna. Celý pracovní prostor i přes igelit pokryjte vrstvou papírů (s úspěchem lze požít množství starých reklamních tiskovin, které po skončení prací jednoduše sbalíte a vyhodíte) v kombinaci s tvrdším kartónem.
 11. Těleso topení chraňte kartónem a celé jej obalte igelitem. Dejte pozor, aby byl igelit dobře připevněn třeba provázkem. Řemeslník, který práci provádí, se mnohokrát za den o topení otře, a kdyby mu obal z topení neustále padal, asi by mu to hodně znepříjemnilo práci. V takovém případě není ani těleso dobře ochráněno před prachem a maltou. Zvláštní pozornost, prosím, věnujte ochraně termoregulačních ventilů a měřících čidel.
 12. Všechny zbývající plochy zakryjte. Použitelná, ale málo trvanlivá, je krycí folie nabízená pro malířské práce; je volně k sehnání v supermarketech a domácích potřebách a je nabízena v různých velikostech- 5x5m, 5x10m atd. Nejvhodnější jsou krycí plachty s oky, které jsou odolné průvanu i mechanickému poškození.
 13. Umožněte volný pohyb řemeslníků po vámi předem připravených cestách, které vyznačíte položenými papíry a kartóny.
 14. Umožněte, prosím, připojení nářadí ke zdroji elektrické energie.
 15. Umožněte, prosím, čerpání vody pro přípravu zednických směsí.
 16. Nezapomeňte, prosím, že práci u vás provádějí lidé. Umožněte jim, prosím, použití WC a uzpůsobte jej pro tento účel.
 17. Po skončení práce si osobně dobře prohlédněte namontované výrobky a nechte se proškolit v ovládání jednotlivých oken a dveří a nechte se obeznámit s manipulací se žaluziemi či sítěmi.
 18. Potvrďte, prosím, řemeslníkům všechny potřebné dokumenty (dodací listy a předávací protokoly). Je ve vašem zájmu, abyste se nenechávali zastupovat prarodiči, dětmi, podnájemníky, sousedy, kolegy z pracoviště a podobně. Oni nenesou zodpovědnost za řádné převzetí díla. Od každého dokumentu vám zůstane jedna kopie.
 19. Jeví-li se na předávaném díle nějaký nedodělek (nebo chybí-li nějaká část díla), který nebrání jeho užívání, poznamenejte to v předávacím protokolu do příslušné kolonky a sjednejte s řemeslníkem na místě termín odstranění.
 20. Po ukončení prací lze odůvodněně předpokládat, že drobný prach bude usedat ještě i další den po skončení prací. Prosíme vás, abyste s tím počítali a v určitých případech (je-li to možné) po úklidu ještě opakovaně ochránili vybraná místa anebo přístroje jemnou fólii po dobu dalších 24 hodin.

Přejeme vám co možná nejklidnější a nejhladší průběh prací.

Team pracovníků společnosti gromathic s.r.o.


Copyright © gromathic s.r.o. plastová okna a dveře | tvorba webu IMP net s.r.o.

Partneři webu: Pozemní práce Figarostav s.r.o. | Hutní material Brno – Ferostal a.s. | Brány, vrata a pohony Geopart s.r.o. | Elstar Plus s.r.o. Brno | Žaluzie Erli s.r.o. Brno | Zámečnictví | Zahradní domky | Exclusive STONE | Exclusive STAVBY | Ekonomické stavby | Developeři | Interiéry bydlení | Zděné domy | Dřevostavby